Tündérolvasók 2020-2021.

A Tündérolvasók elnevezésű országos szövegértési versenyt idén is megszervezte a püspökladányi gyermekkönyvtár. A Bárdosból Szarvas Léna és Szabó Boglárka 8. osztályos tanulók indultak el a megmérettetésen. Mindkét lány nagyon szeret olvasni, minden évben szerencsét is próbáltak eddig felsős éveik alatt. Nehezítő körülmény, hogy ketten alkotják a csapatot, így minden feladat rájuk hárul, nem oszlanak el annyira a terhek, mint egy nagyobb létszámú csapatban.  Végzősként a felvételire való készülés sem vette el kedvüket és lelkesedésüket.

A 105 induló csapat közül végül a harmadik forduló végén 16. helyezést értek el  egyedüli hajdúszoboszlói indulóként. (Kiadói könyvjutalomban részesülnek)

Szívből gratulálok a kitartásukhoz, eredményükhöz! Kívánom, hogy maradjanak meg ilyen érdeklődő, könyvfaló diáknak!

Arany-Dóró Kitti