Egészség témahét

A hét bevezetése képpen alsósaink plakátokat készítettek tanítóik segítségével, hogy felhívják iskolánk tanulóinak figyelmét az egészséges táplálkozás és életmód fontosságára. Az elkészült plakátok kiállításra kerültek és a legjobbakat értékeltük. 31-én, az egészségügyi vetélkedő napján 9 csapat vett részt az eseményen az alsó tagozatból. Különleges zöldségekkel, gyümölcsökkel ismerkedtek gyermekeink, játékos feladatokat oldottak meg, fűszereket szagoltak és ügyességi játékokon is részt vettek. A feladatok kiértékelése, pontozása után egy vidám süteménykóstolás következett, melyet Biróné Sóvágó Anett kolléganőnk készített otthon nádcukorból, teljes kiőrlésű lisztből, zabpehelyből, és olajos magvakból. A következő napon a mozgásé volt a főszerep. Molnár Alexanra testnevelés szakos kollégánk vezetésével 1-3. osztályig labdajátékokat, sorversenyeket játszhattak a gyerekek a tornateremben. A hét lezárásaképpen Samai Katalin salátát készített osztályával és néhány felsős diákkal. Felhívta figyelmüket az egészséges és az egészségtelen alapanyagokra, majd az elkészült finomságokat közösen fogyasztották el.