TÁMOP-3.1.7-11/2

Referencia-intézmények országos hálózatának
kialakítása és felkészítése

A Bárdos Lajos Általános Iskola a TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0212 azonosítószámú „Kompetencia alapú nevelési, oktatási program példaértékű alkalmazása a hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Ált. Iskolában” c. projekt megvalósításának a végére ért. Az elnyert támogatás összege 6 millió Ft. Ez a támogatás elsődlegesen az iskola nevelőtestületének adott lehetőséget arra, hogy különböző képzéseken felkészülhessen szolgáltatói szerepére. Ezáltal alkalmassá válik az intézmény – már működő – jó gyakorlatainak továbbadására. A támogatás másik része 3 db interaktív tábla és 2 db multifunkcionális gép beszerzésére adott módot, melyek nevelő – oktató munkánk színvonalát emelik. A projekt zárását követően – egy új minősítő eljárás során – lehetősége lesz a Bárdos Lajos Általános Iskolának arra, hogy minősített referencia intézménnyé váljon.

Az Educatio „Szolgáltatói kosarába” feltöltött, szakmailag elfogadott „Jó gyakorlataink”:

1. Belső gondozással a kompetencia alapú oktatás sikeréért (BGR)
  2. Képesség- és személyiségfejlesztés a kompetenciák kibontakoztatásáért  (Lépésről lépésre program)
  3. Kompetenciafejlesztés különböző tanulási technikák elsajátításával (Tanulás tanítása tantárgy)
  4. IKT alkalmazása a kulcskompetenciák fejlesztése érdekében