Szent Patrik nap

Ha azt mondod zöld, én azt mondom Szent Patrik napja!
Szent Patrik témahét iskolánkban

Bár valójában kéket kellene, mert ez volt Szent Patrik eredeti színe, de ne szaladjunk ennyire előre. Mi is ez az ünnep?
Az írek nemzeti ünnepe március 17-e, amikor a hagyomány szerint Szent Patrik meghalt. Ezen a napon hatalmas parádék és felvonulások vannak világszerte, elsősorban Írországban, Kanada egyes részein, Új-Zélandon, és évek óta már Magyarországon is.
Ebben a tanévben ezzel a tavaszi ír ünneppel ismerkedhettek meg iskolánk tanulói.
Először 10+1 érdekességet olvastak Szent Patrik napjáról. Néztek mesét, különféle játékokat játszottak a gyerekek. Minden osztály kézműveskedett. A hét fénypontja, amikor Zsíros Renáta tanárnő ír táncot tanított a gyerekeknek. Lehet, hogy nem lett mindenkiből Michael Flatley, de mindenképp jó móka volt kipróbálni az ír sztepptáncot és ismerkedni az ír népzenével.
A végére egy hamisítatlan ír mondás:
“Wherever you go and whatever you do, May the luck of the Irish be there with you.”
Bárhová mész, bármit csinálsz az írek szerencséje kísérjen.

A szervezők: Dobi Judit és Pappné Erdei Katalin