Fekvenyomó Diákolimpia

Iskolánk három tanulója 2024. március 23.-án vett részt a 2023/2024. tanév Fekvenyomó Diákolimpia Országos Döntőjén. Az idei év országos szinten rekord nevezésű volt. Az eddigi lebonyolítási formát megváltoztatva , elődöntők nélkül egyből egy igen színvonalas országos döntőt rendezett a Magyar Erőemelő Szövetség Budapesten.
A -57 kg súlycsoportban Fábián Petra (8. a) címvédőként indult a 13 fős mezőnyben. Petra sok munkával, a tavalyi évhez képest 5kg-os fejlődéssel három érvényes fogással 42,5 kg-ot teljesítve Országos 2. helyezést ért el. A versenyt egy korosztályos válogatott kajakozó nyerte 45kg teljesítménnyel. Petra nem szégyenkezhet, hiszen 4-en nyomtak a mezőnyből 40 kg fölött és szép nyugodt versenyzésnek köszönhetően lett 2. helyezett.
Délután Nagy Erik következett (8. b) -105 kg súlycsoportban, az utóbbi évek legerősebb mezőnyében Országos 5. helyezést ért el. Erik volt a legfiatalabb a mezőnyben és az izgulást legyőzve három érvényes nyomással 85kg-on fejezte be a versenyt a 9 fős mezőnyben. Tavaly a mi fiaink nyerték ezt a súlycsoportot 77,5 kg-al, az idei győztes 100 kg felett nyomott. Erik jövőre is 4.korcsoportban fog versenyezi, ez neki próbaverseny volt ahol kiválóan teljesített!
Késő délután kezdődött a -120 kg -osok csatája. Iskolánkat a tavalyi bajnok képviselte, Mézner Péter (8. a). Peti korcsoportot és súlycsoportot váltott ebben az évben. Egy igen nehéz érzelmekkel, sérüléssekkel teli 10 hónapos felkészüléssel mentünk neki a versenynek. Amilyen a felkészülés olyan a verseny szokták mondani. Sajnos Peti első fogása 115 kg nem sikerült ennek következtében egy érzelmi összeomlás következett be, melyből 5 perc alatt kellett összeszednie, összeszedni magunkat hiszen majdnem feladta a versenyt. A második fogásra kinyomta a 115kg-os súlyt ezzel megnyerte a döntőt , 2x Diákolimpiai Bajnok lett. Tavaly Péter 77,5kg teljesített , most 115 kg , ami hatalmas fejlődés és alázatos munka amellett hogy Péter elmondhatja hogy kitűnő tanuló.
Köszönjük a Berettyóújfalui Tankerületi Központ támogatását, felkészülésünket segítette Nagy Ádám a Nádudvari Élelmiszer Kft. ügyvezetője és Lukács Krisztián a Herkules SE elnöke.
Felkészítő pedagógus: Pongor Sándor Roland