Pályaorientációs nap

Az iskolai pályaorientációs napunkon az osztályok szakmákkal ismerkedtek. Az 1.a osztály a strandon tett látogatást, ahol körbejárták a csónakázó tavat, megnézték az 1.gépház nagy tartályaiban hogy tisztítják a medencék vizét. Majd a csúszdaparkot és a hullámmedence vízmozgató rendszerét látták. Az 1. b osztály a vendéglátó szakmával ismerkedett a Karikás étteremben. Betekintést nyertek a konyhára és a szálló részbe is átlátogattak. A 2.a és a 4.a környezetvédelmi előadáson és méhészeti bemutatón vett részt. A 2. b osztály vendége az aranykezű Takács Zoltán asztalosmester volt. Zoli bácsi a gyerekekkel egy kis szekrénykét készített, amit a bemutató óra végén meglepetésül ajándékba is hagyott az osztálynak. A 3.a osztály a cukrász szakmával ismerkedett meg, finom süteményt készítettek a gyerek. A 3.b vetélkedő formájában fedezte fel a város néhány fontosabb helyszínét: Hősök tere, erődfal, Bocskai rendezvényközpont, víztorony, Kovács Máté Városi Művelődési központ és könyvtár. A 4.b osztály a sétány, fürdő ,strand előtti részt fedezte fel, és utána az iskolában csapatmunkában válaszoltak a kérdésekre.
A felsősöknek különféle szakmák voltak bemutatva, forgószínpad szerűen mentek egyik állomásról a másikra. Minden szakmára 20 perc állt rendelkezésre. Többek között tűzoltók, rendőrök, vendéglátók is szerepeltek az állomások között. Reméljük mindenki nagyon jól érezte magát!