Állati jó dolgok történnek a Bárdosban!

Állati jó dolgok történnek a Bárdosban! Pár napja egy csigacsaládot fogadtunk be a Liget Óvoda jóvoltából, Németiné Deák Éva óvónő közreműködésével.  Intézményünk aulájában kialakítottunk egy terráriumot, ahol ezután az achát csigák mindennapjaikat élik. A gyerekek megtanulják a rendszeres gondoskodást, megfigyelhetik az állatok tulajdonságait, viselkedését.

Ha ez még nem lenne elég, egy floráriumot is létesítettünk, mely egy üvegbe zárt minikert. Ez nem egy újfajta hóbort, egészen a viktoriánus korba tekint vissza. Azonos gondozási igényű növényeket ültetnek össze, melyek ökoszisztémát alakítanak ki. Környezetismeret, biológia órákon megtekinthetik a tanulók a növények fejlődését, de a bátrabbak akár  otthon is kialakíthatnak egy saját minikertet  befőttesüvegben.